MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Rewolucja w Szczecineckiej Spółdzielni Mieszkaniowej? Prezes bez absolutorium

Rajmund Wełnic
Rajmund Wełnic
Paweł Wronowski, prezes SzSM
Paweł Wronowski, prezes SzSM Rajmund Wełnic
Paweł Wronowski, prezes Szczecineckiej Spółdzielni Mieszkaniowej, nie otrzymał absolutorium. Nie oznacza to jeszcze, że automatycznie zostanie odwołany.

W minionym tygodniu (11 i 12 czerwca) odbyło się walne zgromadzenie członków Szczecineckiej Spółdzielni Mieszkaniowej, największej (około 5 tysięcy mieszkań) w mieście. Walne rozbito na dwa dni – oficjalnie z uwagi na szczupłość sali obrad – pierwszego dnia debatowali spółdzielcy ze śródmieścia i wschodniej części miasta, drugiego z osiedla Zachód. Choć w przeszłości członkowie najczęściej radzili jednego dnia.

Atmosfera już przed walnym była nerwowa, z sali wyproszono m.in. dziennikarzy. Sytuacja w SzSM jest napięta od kilku miesięcy, gdy lokatorzy – głównie z Zachodu – otrzymali rozliczenia kosztów ciepłej wody użytkowej. W wielu przypadkach były dopłacenia pokaźne kwoty, rzędu nawet kilkuset i więcej złotych. Powstała więc społeczna grupa inicjatywna, która zaczęła prześwietlać działania zarządu i ostro je krytykować. O sprawie informowaliśmy na naszych łamach.

Jak nam się udało ustalić, wynik głosowania nad absolutorium, czyli oceną działań zarządu spółdzielni w osobie jej prezesa Pawła Wronowskiego, był dla niego niekorzystny. Po zsumowaniu głosów z dwóch dni obrad wniosek o udzielenie absolutorium przepadł większością 8 głosów. Z kolei o udzieleniu absolutorium dla głównej księgowej SzSM, zastępcy prezesa i drugiego członka zarządu, przesądził jeden głos.

Co teraz? Brak absolutorium nie oznacza automatycznie odwołania prezesa. O jego losie zdecyduje teraz rada nadzorcza SzSM. Dodajmy, że na tym samym walnym stanął wniosek o odwołanie członków rady, ale wszyscy zachowali stanowiska. Nowa-stara rada nadzorcza będzie więc teraz musiała podjąć uchwałę – wynik głosowania na walnym jest ważną wskazówką, ale nie oznacza, że uchwała musi być zgodna z wolą członków spółdzielni wyrażonej na zgromadzeniu.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Szczyt NATO. Ogromne wsparcie dla Ukrainy

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na szczecinek.naszemiasto.pl Nasze Miasto